Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

SDNSP - Rozwój naukowy – zajęcia indywidualne z promotorem (warsztat naukowca)

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1700-SZD-RNZI
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: SDNSP - Rozwój naukowy – zajęcia indywidualne z promotorem (warsztat naukowca)
Jednostka: Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Pełny opis:

Zajęcia indywidualne z promotorem. Zajęcia polegają na praktycznym doskonaleniu zagadnień poruszonych na wykładzie „Warsztat naukowca”. W szczególności, między innymi, w wyniku tych zajęć mogą być prowadzone działania przewidziane w Indywidualnym Planie Badawczym. Dodatkowo, w dyscyplinach Astronomia, Informatyka i Matematyka oczekuje się, że na III roku doktorant, pod opieką promotora, złoży wniosek o grant.

Efekty uczenia się:

doktorant zna właściwy dla swojej dyscypliny dorobek na poziomie pozwalającym na twórcze jej rozwijanie, istotne uwarunkowania działalności naukowej w swojej dyscyplinie, metodologię badań w swojej dyscyplinie, zna zasady i dokonuje upowszechniania wyników w swojej dyscyplinie oraz w otoczeniu społecznym i gospodarczym, stosuje strategie definiowania celu i przedmiotu badań naukowych z uwzględnieniem zobowiązań społecznych badaczy i twórców, umie dokonywać krytycznego przeglądu stanu wiedzy w swojej dyscyplinie i swojego w nią wkładu, planuje i realizuje, także w środowisku międzynarodowym, przedsięwzięcia badawcze z zachowaniem integralności etycznej, jest gotów do podejmowania zadań naukowca w społeczeństwie.

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2021/22" (zakończony)

Okres: 2021-10-01 - 2022-02-20
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć:
Warsztaty, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Michał Cyrański
Prowadzący grup: Tomasz Antosiewicz, Marcin Badziak, Konrad Banaszek, Anna Barabasz, Michał Barbasiewicz, Dariusz Bartosik, Tomasz Bauer, Johannes Binder, Katarzyna Bocian, Maciej Borodzik, Beata Brzozowska, Edyta Brzóska-Wójtowicz, Marek Cygan, Edward Darżynkiewicz, Javier De Lucas Araujo, Norbert Dojer, Łukasz Drewniak, Ewa Durska, Magdalena Dziembowska, Magdalena Dziembowska, Łukasz Dziewit, Jerzy Dzik, Karol Fijałkowski, Tomasz Gierczak, Karol Grela, Wojciech Grochala, Sławomir Ilnicki, Roksana Iwanicka-Nowicka, Ewa Jabłońska, Tomasz Jagielski, Marzena Jankowska-Anyszka, Andrzej Janusz, Bogdan Jaroszewicz, Katarzyna Jarzembska, Piotr Jaworski, Jacek Jemielity, Jacek Jezierski, Rafał Jurczakowski, Jędrzej Kaniewski, Marcin Karbarz, Joanna Kargul, Anna Karnkowska, Michał Karpiński, Krzysztof Kazimierczuk, Andrzej Konon, Grażyna Korczak-Kowalska, Rafał Kotyński, Łucja Kowalewska, Łukasz Kowalik, Joanna Kowalska, Ewa Krogulec, Piotr Kwiatkowski, Zygmunt Lalak, Adrian Langer, Sławomir Lasota, Rafał Latała, Piotr Leszczyński, Wiktor Lewandowski, Dominik Łukasiak, Paweł Łukaszewski, Artur Magnuszewski, Jacek Majewski, Szymon Malinowski, Witold Marciszewski, Krzysztof Markowicz, Tomasz Matulewicz, Chiara Mazzocchi, Elżbieta Megiel, Agata Michalska-Maksymiuk, Piotr Miłoś, Mikołaj Misiak, Agnieszka Mostowska, Robert Mysłajek, Hung Son Nguyen, Paweł Niewiadomski, Adam Osękowski, Michał Parniak-Niedojadło, Paweł Pietrukowicz, Katarzyna Pietruska-Pałuba, Barbara Piętka, Michał Pilipczuk, Kumar Pranaw, Marek Pruszyński, Czesław Radzewicz, Janusz Rosiek, Paweł Rydelek, Łukasz Samluk, Sławomir Sęk, Magdalena Skompska, Izabela Skwira-Chalot, Wojciech Sławiński, Mirosław Słowakiewicz, Renata Solarska, Krzysztof Spalik, Iwona Stachlewska, Marcin Stachowicz, Magdalena Stobińska, Zbigniew Stojek, Alexander Streltsov, Paweł Strzelecki, Piotr Suffczyński, Joanna Sułkowska, Aneta Suwińska, Krzysztof Szamałek, Jacek Szczytko, Robert Szoszkiewicz, Mirosław Ślusarczyk, Bogumiła Świeżewska, Michał Tomza, Marek Trippenbach, Joanna Trylska, Marcin Warmiński, Wojciech Wasilewski, Piotr Wasylczyk, Andrzej Weber, Monika Wojciechowska, Maciej Wojtkowski, Barbara Woronko, Andrzej Wysmołek, Anna Wysocka, Mikołaj Zapalski, Aleksander Żarnecki
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2021/22" (zakończony)

Okres: 2022-02-21 - 2022-06-15
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć:
Warsztaty, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Michał Cyrański
Prowadzący grup: Tomasz Antosiewicz, Adam Babiński, Barbara Badełek, Marcin Badziak, Bogusław Bagiński, Krzysztof Barański, Dariusz Bartosik, Tomasz Bauer, Johannes Binder, Alicja Bobrowska, Michał Chmielewski, Maria Ciemerych-Litwinienko, Piotr Dawidowicz, Maciej Dąbski, Javier De Lucas Araujo, Rafał Demkowicz-Dobrzański, Paulina Dominiak, Andrzej Domonik, Mikołaj Donten, Zofia Dubicka, Magdalena Dziembowska, Stefan Dziembowski, Łukasz Dziewit, Jerzy Dzik, Marcin Dziubiński, Piotr Fita, Wojciech Grochala, Wojciech Hyk, Tomasz Jagielski, Paweł Jakubczyk, Tomasz Jakubczyk, Marzena Jankowska-Anyszka, Iwona Jasser, Rafał Jurczakowski, Marcin Kałek, Anna Karnkowska, Agnieszka Kloch, Piotr Kossacki, Łukasz Kowalik, Wiktor Koźmiński, Katarzyna Krajewska, Agata Krawczyk-Balska, Andrzej Kudelski, Marta Kulik, Agnieszka Kwiatek, Zygmunt Lalak, Adrian Langer, Rafał Latała, Piotr Leszczyński, Wiktor Lewandowski, Adam Lewera, Maciej Łoziński, Tomasz Maszczyk, Elżbieta Megiel, Krzysztof Meissner, Henryk Michalewski, Rafał Milanowski, Piotr Mucha, Robert Mysłajek, Wojciech Pacuski, Jan Peszek, Karolina Piecyk, Paweł Pietrukowicz, Monika Piotrowska, Dariusz Plewczyński, Jacek Pniewski, Magdalena Popowska, Monika Radlińska, Czesław Radzewicz, Zbigniew Remin, Iwona Rutkowska, Piotr Sankowski, Aleksy Schubert, Sławomir Sęk, Mikołaj Sierżęga, Rafał Siuda, Wojciech Sławiński, Renata Solarska, Krzysztof Spalik, Stanisław Speczik, Tadeusz Stacewicz, Iwona Stachlewska, Krzysztof Stencel, Magdalena Stobińska, Jan Suffczyński, Piotr Sułkowski, Bożena Szal, Krzysztof Szamałek, Ewa Szczurek, Jacek Szczytko, Tomasz Szoplik, Marcin Szymanek, Piotr Szymczak, Mateusz Tokarczyk, Michał Tomza, Szymon Toruńczyk, Marek Trippenbach, Joanna Trylska, Bartosz Trzaskowski, Wojciech Wasilewski, Renata Welc-Falęciak, Piotr Węgleński, Marta Wiśniewska, Monika Wojciechowska, Barbara Woronko, Andrzej Wysmołek, Anna Wysocka, Bogdan Zagajewski, Marek Zawadowski, Anna Zawadzka-Kazimierczuk, Aleksander Żarnecki, Anna Żylińska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki.
ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa tel: +48 22 55 32 000 https://www.fuw.edu.pl/ kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-1 (2022-08-01)