Uniwersytet Warszawski - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 19 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 287 dni temu

Informacje dla przyjętych na I rok w roku akademickim 2020/2021

Studenci rozpoczynający studia na wszystkich kierunkach Wydziału Fizyki korzystają od początku studiów z serwisu USOSweb, w szczególności - z jednej z jego podstawowych funkcji, jaką jest obsługa zapisów na zajęcia (rejestracji). Podajemy tu podstawowe informacje wprowadzające dla nowych użytkowników tego serwisu, a dalej - konkretne informacje o procedurze obowiązującej w tym roku nowo przyjętych studentów w okresie zajęć adaptacyjnych (we wrześniu) i na początku nowego roku akademickiego.

Informacje ogólne

USOSweb jest jednym z elementów USOS (Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów), systemu informatycznego służącego obsłudze i dokumentacji spraw studenckich i dydaktyki na Uniwersytecie Warszawskim (i na szeregu innych uczelni w kraju). Mianowicie, USOSweb są to serwisy WWW, dostępne dla wszystkich studentów i pracowników związanych z dydaktyką. Do ich funkcji należą m. in. wspomniana powyżej obsługa rejestracji na zajęcia, za ich pośrednictwem nauczyciele akademiccy mogą wpisywać oceny, komunikować się ze studentami ze swoich grup zajęciowych, itp. Serwisy te udostępniają ponadto szereg informacji ogólnie dostępnych (bez wymaganego logowania) - o programach studiów, składzie osobowym nauczycieli akademickich poszczególnych jednostek, oferowanych przedmiotach, itd.

Dla uniknięcia częstych nieporozumień należy podkreślić, że serwisów USOSweb na UW jest kilka i skierowane są one do różnych grup użytkowników (studentów różnych wydziałów bądź grup wydziałów). Mówiąc po prostu, student który omyłkowo zaloguje się na USOSweb innego wydziału niż Wydział Fizyki, wprawdzie będzie mógł się zalogować (jego identyfikator i hasło zostaną rozpoznane), ale nie wszystkie potrzebne mu funkcje będą tam dostępne!

Informacje szczegółowe

W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021, z uwagi na wyjątkową sytuację spowodowaną pandemią, nie będzie odrębnej rejestracji dedykowanej dla studentów pierwszego roku, lecz wezmą oni udział w jednej rejestracji łącznie ze studentami wyższych lat. Nie będzie to jak w latach poprzednich rejestracj dwuetapowa, lecz ograniczy się do jednego etapu, w którym student wpisuje się bezpośrednio do konkretnych grup zajęciowych obowiązujących go przedmiotów (i przedmiotów do wyboru lub nadobowiązkowych).

  • Jest odpowiedzialnością studenta, by złożone przez niego zgłoszenia były zgodne z wymaganiami obowiązującymi na jego programie i etapie studiów.
  • W odrębnym trybie odbędzie się rejestracja na Zajęcia na Start, odbywające się w okresie 1-9 października, oraz na (jednorazowe) zajęcia szkolenia informatycznego, odbywające się w dniach 12-14 października.