Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Nauka języka angielskiego - komunikacja akademicka [4100-5SNJAKA] Semestr zimowy 2023/24
Ćwiczenia, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Nauka języka angielskiego - komunikacja akademicka [4100-5SNJAKA]
Zajęcia: Semestr zimowy 2023/24 [2023Z] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 13:15 - 14:45
sala 19
Budynek Dydaktyczny "Ksawerów" - Niepodległości 22 jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 22
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Graham Carr
Literatura:

W trakcie semestru spotykamy się z szeroką gamą materiałów podręcznikowych. Są to zadania i ćwiczenia z serii książek McCarthy'ego i O'Della, wydanych przez Cambridge (English Idioms / Collocations / Phrasal Verbs in Use: Advanced); i New Proficiency Gold (Newbrook / Wilson).

Większy nacisk kładzie się na większą liczbę tekstów akademickich podczas kursu, aby odzwierciedlić przejście uczniów od nauki języka do zadań badawczych w języku angielskim. Teksty obejmują prace autorów tak różnych, jak Augusto Boal i Michel Foucault.

Zakres tematów:

Między innymi przedmioty w semestrze zimowym badają tematy i praktyki w miejscu pracy; elementy kontroli społecznej (z naciskiem na postawy wobec zdrowia psychicznego: przeszłość i teraźniejszość); brytyjskie organizacje przeciwdziałające zastraszaniu; oraz przedstawienie postaw wobec edukacji przedstawionych w trzech brytyjskich filmach z lat 60

Metody dydaktyczne:

Na ogół zajęcia mają strukturę seminaryjną prowadzoną przez nauczyciela. Opiera się to na jego powodzeniu na regularnych zadaniach domowych w celu wywołania dalszej dyskusji na następną lekcję. Wszelkie dodatkowe zajęcia w klasie koncentrują się na pracy w parach / dyskusjach w małych grupach / sesjach zwrotnych. W trakcie semestru podejmowana jest również próba stworzenia całościowej odpowiedzi na poszczególne materiały wykładowe (np. Teatr Uciśnionych Augusto Boala)

Metody i kryteria oceniania:

Obecność jest obowiązkowa (maksymalnie 2 nieobecności nieusprawiedliwione); w przeciwnym razie ocena opiera się na udziale w zajęciach; prowadzenie rejestru zadań domowych; krótka 5-minutowa prezentacja w klasie, będąca odpowiedzią na wybraną przez nauczyciela serię podcastów; oraz ustne zadanie na koniec semestru oparte na temacie Edukacja w brytyjskim kinie lat 60.

Uwagi:

grupa I

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki.
ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa tel: +48 22 5532 000 https://www.fuw.edu.pl/ kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)