Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

SDNSP - Konferencja Interdyscyplinarna I

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1700-SZD-KI-I
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: SDNSP - Konferencja Interdyscyplinarna I
Jednostka: Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Tryb prowadzenia:

zdalnie

Skrócony opis:

15 godzin

Pełny opis:

Konferencja jest formą dyskursu naukowego, która w swojej istocie zachęca do inicjowania debaty. Takie interdyscyplinarne wydarzenie będzie okazją dla doktorantów, aby przyjrzeć się tendencjom rozwojowym nauk przyrodniczych i ścisłych a także temu, jak one odpowiadają na dylematy współczesnej cywilizacji, zapoznać się z tym, jak metodologia badań prowadzi do nowych odkryć dokonywanych przez kolegów. Taki format pozwoli na praktyczne przećwiczenie technik upowszechniania wyników w otoczeniu, od którego nie zależy kariera przyszłych naukowców, ale jednocześnie stwarzającym warunki zbliżone do prezentacji na forum międzynarodowym. Konferencja będzie dla doktorantów także szansą na dokonanie krytycznej oceny zaprezentowanych wyników przez innych doktorantów, a także na samodzielne przyjrzenie się krytycznym okiem swoim osiągnięciom na tle osiągnięć innych osób na podobnym etapie rozwoju. Taka krytyczna analiza pozwoli na wzmocnienie niezależności przyszłych badaczy. Dodatkowo format interdyscyplinarny będzie wymuszał popularno-naukowe przedstawienie uzyskanych wyników.

Efekty uczenia się:

Efekty uczenia się: doktorant zna tendencje rozwojowe nauk przyrodniczych i ścisłych oraz związane z nimi dylematy współczesnej cywilizacji, istotne uwarunkowania działalności naukowej w swojej dyscyplinie, metodologię badań w swojej dyscyplinie, zna zasady i dokonuje upowszechniania wyników w swojej dyscyplinie oraz w otoczeniu społecznym i gospodarczym także w języku obcym, umie dokonywać krytycznego przeglądu stanu wiedzy w swojej dyscyplinie i swojego w nią wkładu oraz wkładu innych, jest gotów do podejmowania zadań naukowca w społeczeństwie.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki.
ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa tel: +48 22 5532 000 https://www.fuw.edu.pl/ kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)